Jak wybrać idealny materac dla dziecka?

Jak wybrać materac dla dziecka?

Najlepsze materace dziecięce - poradnik zakupowy.

Na pewno należy odejść od myśli o materacach używanych. Jeżeli chcecie zagwarantować dziecku, a tym samym i wam, zrównoważony sen, powinniście zdecydować się na zakup nowego materaca dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze idealnego materaca do łóżeczka dziecięcego?

Najważniejsze są surowce użyte do wyprodukowania materaca, ponieważ od nich zależy:

  • jak dany materac dla dziecka będzie reagował na wilgoć
  • komfort snu, wynikający ze stopnia twardości i elastyczności materaca.

Należy zatem zwrócić uwagę na dwie składowe, a mianowicie wkład i pokrowiec.

Wkład lateksowy – porowata struktura surowca powoduje odpowiednią cyrkulację powietrza, co nie dopuszcza do pocenia się w trakcie snu. Ponadto materace lateksowe są bardzo elastyczne i dostosowują się do kształtu ciała.

Wkład piankowy – można wyróżnić trzy rodzaje materacy piankowych: poliuretanowe, wysokoplastyczne, termoelastyczne. Pianki termoelastyczne nie są rekomendowane dla niemowląt, ponieważ odprężają mięśnie, które powinny pracować, aby utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Najlepszym wyborem wśród wkładów piankowych, jest pianka wysokoplastyczna. Pianka wysokoplastyczna jest najtrwalsza, a jednocześnie sprężysta i przewiewna. Natomiast pianki poliuretanowe charakteryzują się niską trwałością oraz niską ceną.

Pokrowiec – powinien być wyprodukowany z naturalnych tkanin tj. bawełna, aby zapewnić bezpieczeństwo dla skóry dziecka. Najmłodsi spędzają w łóżeczku większość czasu, dochodzi do zabrudzeń, dlatego bardzo ważna jest możliwość uprania pokrowca, należy zatem zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość zdjęcia pokrowca z materaca dla dziecka.

1

HEVEA MATERAC LATEKSOWY BABY 120X60 MEDICA

Materac dla dziecka lateksowy, średnio twardy, przeznaczony dla dzieci do 40kg wagi . Pokrowiec w 40% bawełniany, zdejmowany, pikowany, odporny na wielokrotne pranie w temperaturze do 60 st.
Wielkość: 120×60

HEVEA MATERAC LATEKSOWY BABY 120X60 MEDICA

248,00 zł 262,00 zł


2

HEVEA MATERAC PIANKOWY DUO ACTIVIA 70X140

Materac piankowy dla dziecka dwustronny, z jednej strony twardy, z drugiej średnio twardy. Pokrowiec w ok. 40% wykonany z bawełny, zdejmowany, na wielokrotne pranie w temperaturze do 60 st.
Wielkość: 140×70

HEVEA MATERAC PIANKOWY DUO ACTIVIA 70X140

177,00 zł 216,48 zł

Na naszej stronie, oprócz tego jak wybrać materac dziecięcy, dowiesz się także jak wybrać łóżeczko dla dziecka. Wejdź w ten link i dowiedz się jak to zrobić.

Czekamy na Twoją opinię

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0