Jaka jest najlepsza myszka dla graczy? Ranking myszek gamingowych.

TOP10 Myszki do gier
Jak wybrać najlepszą myszkę dla graczy?
Ranking myszy gamingowych.

Teoretycznie do grania na komputerze wystarczy standardowa myszka i klawiatura. I w tym zdaniu wszystko się zgadza, a  nacisk kładziemy na słowo teoretycznie. Ranking myszek gamingowych stworzyliśmy, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy ambitny gracz dorasta do takiego momentu, że aby przejść na wyższy poziom rozgrywki potrzebuje profesjonalnego sprzętu, w tym odpowiedniej myszki dla graczy. Zresztą tak jest także w innych dziedzinach rywalizacji: piłce nożnej, tenisie czy pływaniu – każdy profesjonalista potrzebuje sprzętu na najwyższym poziomie. Odpowiedź na pytanie jaka jest najlepsza myszka dla graczy nie jest niestety taka prosta.

Ranking myszek gamingowych

Profesjonalna mysz gamingowa wyróżnia się przede wszystkim wysokiej jakości sensorem optycznym lub laserowym, którego zadaniem jest zapewnić precyzyjne i szybkie ruchy kursora na monitorze. Dodatkowo powinny być wykonana z wyższej jakości materiałów, a także pozwalać użytkownikowi na pewną dodatkową konfiguracje myszy – fizyczną i/lub systemową.

W związku z szeroką ofertą myszek dla graczy na rynku nie jest łatwo się zdecydować na najlepszą dla siebie. Dlatego też postaram się przeprowadzić Ciebie przez ten niełatwy proces i nakierować na odpowiedni wybór – tak aby ranking myszek gamingowych był jak najlepszy.

Dla osób nie mających ochoty zapoznawać ze wszystkimi parametrami, na które warto zwrócić uwagę kupując myszkę do gier, przedstawiamy ranking stworzony przez naszych czytelników:

Ranking myszek dla graczy 2017

Zdjęcie Myszka dla graczyOcena Cena
Bestseller
BenQ ZOWIE FK1

BenQ ZOWIE FK1

W wysoce konkurencyjnym świecie e-sportów możemy zobaczyć wiele ciekawych meczów na najwyższym poziomie. O wyniku pojedynku pomiędzy największymi graczami często decydują milisekundy. ZOWIE GEAR ...

User Rating: 4.2 (5 votes)
Najlepsza cena! SPRAWDŹ
2 Razer Deathadder 2013

Razer Deathadder 2013

Razer DeathAdder 2013 to świetna myszka, która działa bardzo dobrze w każdej grze, a także świetnie się sprawdza w zwyczajnym użytkowaniu komputera. Jeśli planujesz kupić Razer DeathAdder, to bardzo ...

User Rating: 4.17 (6 votes)
Najlepsza cena! SPRAWDŹ
3 Steelseries Rival 100

Steelseries Rival 100

Stworzony do eSportu! Aby zapewnić, że Steelseries Rival 100 spełnia rygorystyczne standardy graczy eSportowych,  Steeleseries poprosiło samych profesjonalistów, aby wzięli udział w projektowaniu ...

User Rating: 4.2 (5 votes)
Najlepsza cena! SPRAWDŹ
4 Razer DeathAdder Chroma

Razer DeathAdder Chroma

ERGONOMICZNY KSZTAŁT STWORZONY DLA NAJLEPSZYCH ESPORTOWCÓW Idealnie dopasowany do dłoni ergonomiczny kształt Razer DeathAdder Chroma daje graczom najbardziej komfortowe wrażenia podczas gry, ...

User Rating: 4.4 (5 votes)
Najlepsza cena! SPRAWDŹ
5 A4Tech Bloody V7m

A4Tech Bloody V7m

User Rating: 3.5 (6 votes)
Najlepsza cena! SPRAWDŹ

Najlepsze myszki dla graczy

Jak wybrać myszkę do gier?

Najlepsza myszka dla graczy – jak trzymasz myszkę?

Sprawdź jaki chwyt myszy preferujesz. Budowa i design myszek powoduje, że niektóre z nich są odpowiednie tylko dla niektórych z typów chwytu. Generalnie wyróżnia się trzy typy trzymania gryzonia: palm, claw i fingertip. Poniżej przedstawiamy każdy z nich:

Palm grip: to najpopularniejszy sposób chwytu myszy przez graczy komputerowych. Gracze z tym chwytem preferują duże myszki o ergonomicznym kształcie. W tym przypadku praktycznie cała dłoń leży na myszcze, palce leżą płasko na przyciskach.

Fingertip grip: mysz trzymana jest praktycznie tylko w palcach, kontakt myszki z dłonią jest ograniczony. Palce dosyć nisko leżą nad myszką.

Claw grip: agresywny chwyt, który kształtem przypomina szpony. Lubiany chwyt grających na średniej lub wysokiej czułości myszy.

back to menu ↑

Typy myszek – ranking myszek gamingowych

Producenci starają się kierować poszczególne typy myszek dla konkretnych typów graczy. W związku z tym mamy myszy przeznaczone dla fanów strzelanek, MMO czy RTS. Są też tak zwane myszki uniwersalne. Nie jest jednak powiedziane, że myszka do MMO nie sprawdzi się w grach FPS i odwrotnie. Wszystko zależy od osobistych preferencji graczy, dlatego ranking myszek gamingowych w 100% tego nie odda. Mimo wszystko przedstawimy Wam podział przeznaczenia myszek i opiszemy ich cechy.

back to menu ↑

Myszki uniwersalne

Mają sprawdzać się w każdej rozgrywce i to one są najbardziej cenione w rankingu myszek dla graczy. Nie ma tutaj jednego designu, który decyduje o ich uniwersalności. Są to najzwyczajniej w świecie myszy gamingowe zawierające pewne cechy z każdego typu myszy. Muszą być wystarczająco szybkie, że sprawdzić się w FPSach oraz mieć wystarczającą ilość przycisków, żeby dać radę z makro w MMO. Jeżeli jesteś graczem, który lubi grać w różne typy gry, to powinieneś zdecydować się, na któryś z poniższych modeli myszy i ją wytypować do miana najlepszej myszki dla graczy.

Apple iPhone 7

2737,00 zł 2999,99 zł


back to menu ↑

Myszki do FPS

Przeznaczone są dla fanów strzelanek, takich jak: Counter Strike: Global Offensive, Call of Duty, Battlefield czy Quake. Myszki do FPS są z reguły mniej skomplikowane, niż myszy dla pozostałych maniaków gier. Mają ograniczoną liczbę przycisków i bardzo dobry sensor. Muszą być bardzo precyzyjne, żebyśmy mogli kontrolować każdy strzał.

back to menu ↑

Myszki do MMO i MOBA

Gracze lubiący World of Warcraft, Final Fantasy oraz innego typu MMO mają swoje sprecyzowane potrzeby. Przede wszystkim potrzebują dużej ilości przycisków, aby używać wielu skillsów, potionów i makro. Każdy dobry producent myszek dla graczy ma swojej ofercie tego rodzaju gryzonie.

back to menu ↑

Myszki z pełną konfigurowalnością kształtu

Na rynku są też myszki w pełni konfigurowalne, które możemy złożyć na kilka wariantów, tak aby uzyskać idealny kształt i wagę dla siebie. Ponad to wyróżniają się one także ceną – są droższe niż pozostałe. Mimo to wielu graczy ceni sobie taką możliwość i decyduje się na taki zakup. Opinie są podzielone, jednak często lądują one w czołówce rankingu myszek dla graczy.

back to menu ↑

Myszki symetryczne – ranking myszek dla graczy 2017

Większość graczy leworęcznych wybiera myszy symetryczne – mają one perfekcyjnie, równomiernie rozłożone przyciski i prosty kształt. Myszki te mają przyciski pod kciuk po obu stronach i proponują dwa rozwiązania: wyłączenie przycisku ze strony nieużywanej, bądź nawet zaślepkę na przyciski.

back to menu ↑

Myszki hybrydowe – myszki gamingowe ranking

Są w zasadzie podobne do myszek uniwersalnych, tylko nieco bardziej odjechane. Chcą pogodzić graczy FPS i MOBA jednym rozwiązaniem. Znajdziemy w niej więcej niż dwa standardowe przyciski pod kciukiem dla graczy strzelanek, ale mniej niż na całej palecie przycisków dla graczy MOBA.

Laserowa czy optyczna mysz dla graczy?

Sensor jest sercem myszki i jednym z głównych czynników decydujących o sukcesie gracza. Możemy wybierać między myszkami laserowymi i optycznymi. Przewagą sensora laserowego jest to, że działa on niemalże na każdej nawierzchni. Niestety ma on pewne problemy z precyzją ze względu na wyższy lift-off. Chodzi o dystans dzielący sensor i podkładkę, na który musi być uniesiona myszka, żeby przestała przekazywać ruch do komputera. Powoduje to zakłócenia w rozgrywce i irytację graczy. W związku z tym najlepsi częściej decydują się na myszy optyczne, które są mniej problemowe.

back to menu ↑

Najlepsza myszka dla graczy: przewodowa czy mysz bezprzewodowa?

Jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników. Gracze bezprzewodowi cenią sobie brak problemów z kablami wijącymi się po biurku. Kablowcy wypominają im jednak brak konieczności ładowania myszy. Oprzyjmy się jednak na faktach. Myszy przewodowe mają mniejszy input lag, co powoduje szybszą reakcję podczas rozgrywki. Na najwyższym poziomie liczy się każda milisekunda, dlatego najlepsi nie sięgają po myszki bezprzewodowe. Jeżeli jednak nie lubisz kabli i nie marzy Ci się mistrzostwo świata w CSa czy LoLa, to nie odczujesz dużej różnicy w użytkowaniu.

back to menu ↑

DPI – jakie ma znaczenie?

Są gracze, którzy jako wyznacznik jakości myszy wybrali sobie wskaźnik DPI. Jest to wskaźnik czułości myszy, a według Wikipedii to liczba punktów przypadająca na cal. Im wyższe DPI, tym mniej ruchów trzeba wykonać, żeby pokonać ten sam dystans na monitorze. Większość myszek ma regulowane DPI, a w niemalże wszystkich grach można ustawić czułość myszy.

back to menu ↑

Wytrzymałość myszek – ranking myszek dla graczy.

Musicie sobie w głębi duszy odpowiedzieć na pytanie (nie musicie mówić innym): jakim jestem typem gracza? Spokojnym graczem, który panuje nad emocjami czy jednak nieco porywczym nerwusem, który lubi odreagować uderzeniem myszką w stół. Jeżeli zdarza się Wam być tym drugim, to bierzcie pod uwagę solidnie wykonane myszki. Przykładem takiej niezniszczalnej jest stary i zasłużony Logitech MX518. Część myszek dostępnych na rynku ma nowoczesny design, w którym niestety zastosowano mniej wytrzymałe materiały. Szkoda wyrzucić pieniądze na marne.

back to menu ↑

Jakich myszek używają profesjonalni gracze?

back to menu ↑

Najlepsza myszka do CS:GO

Myszka do CS:GO Zawodnicy
https://www.ceneo.pl/45275338#cid=22414&crid=126402&pid=1528 ZOWIE EC2-A - SPRAWDŹ CENĘ Aizy, apEX, bodyy, DeadFox, dennis, dev1ce, Edward, f0rest, felps, flamie, Hiko, HObbit, Jkaem, k0nfig, Magiskb0Y, Maikelele, MICHU, MSL, Neo, Nex, NiKo, oskar, pronax, pyth, ropz, seized, sgares, Snappi, Spiidi, Zero
Razer DeathAdder Chroma - SPRAWDŹ CENĘ bondik, DAVEY, disco doplan, draken, fREAKAZOiD, FugLy, gla1ve, Hazed, JUGi, loWel, mixwell, NAF, ngiN, nitr0, Pimp, roca, wayLander, xms
ZOWIE EC1-A - SPRAWDŹ CENĘ allu, arya, cajunb, daps, FalleN, freddieb, Friberg, Furlan, KRiMZ, MODDII, valde, znajder,
https://www.ceneo.pl/45275341#cid=22414&crid=126402&pid=1528 ZOWIE ZA12 - SPRAWDŹ CENĘ AdreN, ANGE1, coldzera, denis, fnx, hooch, kioShiMa, markeloff, REZ, sixeR, twist, WorldEdit
ZOWIE FK2 - WIĘCEJ INFO AdreN, dupreeh, HS, Snax, steel, Subroza, TACO, Taz, Xyp9x, Zeus
ZOWIE FK1 - WIĘCEJ INFO AcilioN, B1ad3, chrisJ, Kjaerbye, LEGIJA, reltuC, RUSH, summit1g, XANTARES
Razer DeathAdder Elite - SPRAWDŹ CENĘ EliGE, kennyS, LeX, NBK, shox, stanislaw, Twistzz
Steelseries Rival 300 - SPRAWDŹ CENĘ Calyx, fer, HEN1, innocent, olofmeister, pasha
Logitech G303 - SPRAWDŹ CENĘ GeT_RiGhT, NahtE, Polen, ShahZaM, Shroud, Slemmy
Czekamy na Twoją opinię

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0