Jakie wkładki laktacyjne kupić?

Jakie wkładki laktacyjne kupić?
Wkładki czy muszle laktacyjne?
Polecamy najlepsze wkładki i muszle!

Wkładki laktacyjne zapobiegają przesiąknięciu mleka z piersi matki poza biustonosz. W okresie karmienia piersią bardzo trudno funkcjonować bez wkładek laktacyjnych.
U niektórych kobiet laktacja rozpoczyna się już na etapie ciąży – wiąże się z wyciekaniem niewielkiej ilości wydzieliny zwanej “pierwszym mlekiem”- dlatego w celu zachowania higieny, już wtedy należy stosować wkładki laktacyjne.

Najbardziej popularne są wkładki laktacyjne jednorazowe, jednak coraz częściej możemy spotkać silikonowe muszle laktacyjne. Na rynku dostępne są również wkładki laktacyjne wielorazowe, jednakże niewiele mam przy natłoku obowiązków związanych z opieką nad niemowlakiem, decyduje się dodatkowo na dbanie o higienę i dostępność wkładek wielorazowych.

Najlepsze wkładki laktacyjne

Jakie kupić wkładki laktacyjne?

Jednorazowe wkładki laktacyjne – czym kierować się przy zakupie?

Opakowanie – należy zwrócić uwagę, aby wkładki były pakowane osobno. Wychodząc z domu możemy włożyć wkładkę laktacyjną do torebki nie martwiąc się o sterylność.
Materiał – ważne, aby wkładka była wyprodukowana z naturalnych tworzyw, ze względu na bezpośrednią styczność z delikanym sutkiem. Najczęściej stosuje się miękką bawełnę. Krawędzie wkładki również nie mogą podrażniać piersi.
Sposób mocowania – w sklepach możemy kupić wkładki laktacyjne samoprzylepne oraz wkładki bez mocowań. Dla kobiet o delikatnych, poranionych sutkach zaleca się stosowanie wkładek laktacyjnych samoprzylepnych, aby w wyniku przesuwania się wkładki dodatkowo nie podrażnić bolącej piersi.

Czym są muszle laktacyjne? Jakie muszle laktacyjne wybrać? Jak używać muszle laktacyjne?

Muszle laktacjne zakłada się pod stanik. Muszle laktacyjne nie dotykają bezpośrednio sutka, dzięki temu tworzą powłokę ochronną dla bolącego sutka. Na dole muszli laktacyjnych zbiera się wyciekająca z piersi nadwyżka mleka. Dla kobiet borykających się z silną laktacją, utrzymującą się przez dłuższy okres czasu, muszle laktacyjne są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż jednorazowe wkładki laktacyjne.

1

LANSINOH WKŁADKI LAKTACYJNE JEDNORAZOWE


Wkładki pakowane są pojedynczo. Krążek posiada samoprzylepne paski po obu stronach. Zewnętrzna warstwa wykonana wyłącznie z naturalnych materiałów, wewnętrzna wzbogacona o chłonny polimer.

LANSINOH wkładki laktacyjne jednorazowe 60 szt

31,95 zł 43,30 zł


2

JOHNSON & JOHNSON PENATEN WKŁADKI LAKTACYJNE


PENATEN wkładki laktacyjne dla kobiet karmiących – doskonale wchłaniają pokarm chroniąc ubranie przed zabrudzeniem. Przewiewne wkładki są wyjątkowo miękkie, zapewniają dyskrecję i komfort. Są dostosowane kształtem do bielizny. Dzięki przylepcowi nie przesuwają się.

JOHNSON & JOHNSON PENATEN WKŁADKI LAKTACYJNE 50 szt

24,18 zł 38,60 zł


3

PHILIPS AVENT MUSZLE LAKTACYJNE


Miękkie, wentylowane muszle laktacyjne firmy Philips, dzięki swojej budowie i zapawnieniu swobodnej cyrkulacji powietrza powodują szybsze gojenie się ran oraz przynoszą ulgę pordażnionym sutkom.

Zestaw posiada:
– 2 wentylowane muszle
– 2 muszle przeznaczone do zbierania pokarmu
– 2 cienkie silikonowe wkładki

PHILIPS AVENT MUSZLE LAKTACYJNE

52,50 zł 89,00 zł

Jakie wkładki laktacyjne, bądź muszle wybierzesz, to zależy od Ciebie. My polecamy te u góry, tak przedstawia się nasz ranking wkładek laktacyjnych. Co o tym sądzisz? Jakie Twoim zdaniem są najlepsze? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Czekamy na Twoją opinię

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0