Ranking generatorów pary 2018 – jaki wybrać?

Jaki generator pary?

Najlepsze generatory pary ranking

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowego sprzętu do prasowania, to ten ranking generatorów pary jest właśnie dla Was. Na pewno zadajecie sobie pytanie, jaki generator pary wybrać oraz czym różni się generator pary od zwykłego żelazka parowego (żeby nie okazało się, że niepotrzebnie przepłaciliście kupując generator pary, który może zaoferować wam podobny efekt prasowania co dobre żelazko parowe). Otóż kupując żelazko z generatorem pary: oszczędzicie czas przeznaczony na prasowanie, dzięki wysokiemu ciśnieniu pary możecie prasować w pionie (np. firanki), a dodatkowa funkcja opti-temp wyeliminuje konieczność dostosowywania programu prasowania do materiału (funkcja ta nie występuje we wszystkich generatorach pary), nie będzie również potrzebna woda destylowana wystarczy zwykła kranówka.

Ranking generatorów pary – generator, a żelazko

Budowa generatora pary a budowa żelazka parowego różni się tym, że w wyposażeniu generatora pary znajduje się stacja parowa, w której umieszczony jest bojler. Bojler nagrzewa wodę, po czym zamienia ją w parę pod wysokim ciśnieniem.

ranking generatorów pary - jaki wybrać?

Ceny generatorów pary zaczynają się od 700 zł w górę, przy czym należy pamiętać, że w większości przypadków im niższa cena tym:

 • mniejsza pojemność zbiornika na wodę
 • mniej wytwarzanej pary w g/min
 • mniejsze ciśnienie pary, przez co generator może nie poradzić sobie z prasowaniem w pionie
 • może zabraknąć funkcji automatycznego wyłączania żelazka oraz automatycznej regulacji temperatury.

Poniżej znajduje się ranking generatorów pary, mamy nadzieję, że dzięki niemu wybierzecie dla siebie najlepszy generator pary.

1

Philips PerfectCare Elite GC9650/80

Generator pary Philips, to według nas najlepiej wyposażony generator pary dostępny na rynku. Stacja parowa Philips ma 1,8l pojemności. Standardowe uderzenie pary wynosi 140g/min. Produkt ten posiada również funkcję silnego uderzenia pary 450g/min. Ciśnienie może wynieść nawet 7,5bara.

ranking generatorów pary 2017Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9650/80 ma regulację strumienia pary oraz wytwarzania pary. Dodatkowo generator pary wyposażony jest w alarm niskiego poziomu wody, automatyczne wyłączanie, zabezpieczenie na czas przenoszenia oraz przypomnienie o usuwaniu kamienia. Jest to lekki generator pary, jego waga wynosi 0,8kg.

Przewód zasilający ma 1,8m długości i można umieścić go w schowku ukrytym w podstawie.

Philips PerfectCare Elite GC9650/80

1799,00 zł 1374,99 zł


2

Philips GC 9620/20

Generator pary Philips GC 9620/20, to kolejny polecany przez nas generator firmy Philips. Zbiornik na wodę ma 1,8l pojemności. Standardowe uderzenie pary wynosi 120g/min. Produkt ten posiada również funkcję silnego uderzenia pary 400g/min. Ciśnienie może wynieść maksymalnie 6,5bara. Generator pary Philips GC 9620/20 ma regulację strumienia pary oraz wytwarzania pary.

Dodatkowo generator pary wyposażony jest w alarm niskiego poziomu wody, automatyczne wyłączanie, zabezpieczenie na czas przenoszenia oraz przypomnienie o usuwaniu kamienia. Jest to lekki generator pary, jego waga wynosi 0,8kg. Przewód zasilający ma 1,8m długości i można umieścić go w schowku ukrytym w podstawie.

W skrócie – Philips GC 9620/20 różni się od poprzednika ceną (jest o kilkaset złotych tańszy) oraz parametrami, a mianowicie:

 • standardowe uderzenie pary słabsze o 20g/min
 • dodatkowe, silne uderzenie pary słabsze o 50g/min
 • ciśnienie pary o 1bar niższe od poprzednika
Philips GC 9620/20

1007,00 zł 1049,00 zł


3

Tefal GV8962

Generator pary Tefal. Zbiornik na wodę ma 1,6l pojemności. Standardowe uderzenie pary wynosi 120g/min. Silne uderzenie pary 430g/min. Ciśnienie może wynieść maksymalnie 6,5bara.

Generator pary Tefal GV8962-GV8962 posiada 3 stopniowe ustawienie temperatury stopy oraz blokadę ułatwiającą przenoszenie. Przewód zasilający ma 1,8m długości i można umieścić go w schowku ukrytym w podstawie.

Tefal GV8962

738,00 zł 796,79 zł

Nasz ranking generatorów pary zawiera obecnie 3 propozycje. Czekamy na Wasze opinie,
aby to zestawienie rozszerzyć. Jakie Waszym zdaniem są najlepsze generatory pary?

1 Comment
 1. Reply
  doris 30/03/2018 at 14:39

  Ja jednak wolę żelazko parowe, bo zajmuje mniej miejsca, teraz obecnie używam https://www2.braunhousehold.com/pl-pl/products/prasowanie/zelazka/texstyle-9 i jest całkiem w porządku, nie mam większych zastrzeżeń 😉

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Compare items
 • Cameras (0)
 • Phones (0)
Compare
0